Kamyonum
GÜNDEMHABERLERTESLİMAT FOTO GALERİ VİDEO GALERİ YAZARLAR
Menü Arama Facebook Twitter Whatsapp İhbar Hattı
kamyonum, kamyonumpazar,
has, hastreyler, hasdorse, hastrailer, kamyon, kamyonet
MERCEDES, MERCEDESBENZ, MERCEDESTRUCKS, KAMYONUM
koçaslanlar, koçaslanlarotomotiv,
Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Maden Direği Nakil Hizmeti Alacak
Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Maden Direği Nakil Hizmeti Alacak
Kara ve Denizyolu Taşımacılık Çalışmalarında Konya Nakliyat
Kara ve Denizyolu Taşımacılık Çalışmalarında Konya Nakliyat
English
Isuzu to Collaborate With Drive Electro on EV

Isuzu to Collaborate With Drive Electro on EV

1 2 3 4 5 6
man, mantrucks, manbus, mankamyon, manotobüs, mankampanya
iveco, sway, tway, ıveco, ivecokamyon, eurocargo, daily
14 Temmuz 2021 Çarşamba - 14:23

Anadolu Isuzu Üçüncü Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı

Türkiye’nin önde gelen ticari araç üreticilerinden Anadolu Isuzu, Küresel Raporlama Girişimi (GRI) kılavuzuna uyumlu üçüncü Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. 

Anadolu Isuzu Üçüncü Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı

 

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, “Anadolu Isuzu olarak 2020 yılının zor koşullarında sürdürülebilirliğin tüm eksenlerinde hedeflerimizi gerçekleştirdik” dedi.  Anadolu Isuzu, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın (SKA) 13 başlığına doğrudan katkıda bulunuyor.

Anadolu Isuzu, tüm paydaşları ve toplum için artı değer yaratma hedefiyle yürüttüğü çalışmalarına yer verdiği, üçüncü “Sürdürülebilirlik Raporu”nu yayımladı. Anadolu Isuzu’nun, raporda yer alan performans gösterge ve bildirimleri, Küresel Raporlama Girişimi (GRI) raporlama kılavuzu çerçevesinde kamuoyuna sunuldu. Anadolu Isuzu’nun 2020 yılı performansının paylaşıldığı rapor, şirketin sürdürülebilirliği içselleştirme ve yönetme şekli hakkında detaylı bilgiler içeriyor.

Anadolu Isuzu’nun sürdürülebilirlik performansının 2020 yılında belirlenen hedeflerle örtüştüğünü belirten Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, “2020 yılının zor koşullarında sürdürülebilirliğin tüm eksenlerinde hedeflerimizi gerçekleştirdik. Türkiye ekonomisine sağladığımız çok yönlü katkıyı geliştirirken, çevresel ve sosyal sorumluluklarımızı eksiksiz şekilde yerine getirmek hedefiyle çok çalışıyor, doğru ve kararlı sürdürülebilirlik stratejilerimizle geleceğe ilerliyoruz” dedi.

“Pandemide sosyal çalışmalara yoğunlaştık” 

2020’nin pandemi koşullarında, Anadolu Isuzu’nun ana odağının, “virüs yaymayan fabrika” konsepti etrafında şekillendiğini dile getiren Tuğrul Arıkan, hem insan hem iş sağlığının sürdürülebilirlik ile eş zamanlı olarak yönetildiğini kaydetti. Arıkan şöyle konuştu: “Pandemi,  sosyal eksendeki çalışmalara yoğunlaştığımız bir dönem oldu. Ortak alanların kullanımından mesai saatlerinin çalışan yoğunluğunu ve teması azaltacak şekilde organize edilmesine ve uzaktan erişimli çalışmaya kadar pek çok başlığı dikkatlice, gelişmelere uygun ele alarak planladık. Sektörde salgın nedeniyle üretimini en geç durduran ve en erken açan şirket olduk.”

“Önceliklerimizi ve stratejimizi teknolojik dönüşüm ışığında güncelledik”

Tuğrul Arıkan, Anadolu Isuzu olarak ticari araçlarını yurt içinde ve yurt dışında son kullanıcısıyla buluştururken sağlıklı finansal yapının devamlılığını, kurumsal sürdürülebilirliğin teminatı olarak gördüklerini söyledi. Arıkan, “2020’de daralan ticari araç piyasasına rağmen, finansal durumu sağlıklı bir şekilde yönettik. Sağlıklı bir finansal yapı, çevresel ve sosyal eksenlerde atacağımız adımların itici gücü olmayı sürdürecek. “Alternatif Yakıtlı Araçların Geliştirilmesi” konusundaki çalışmalarımız başarımızın şifresi olacak. Bu konu, rekabet gücümüzü artırmanın yanı sıra gezegenimize olan taahhüdümüzün de bir gereği. Anadolu Isuzu olarak yoğunlaştığımız alternatif yakıtlı araç projelerini önümüzdeki orta vadede somutlaştırmayı ve ticarileştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Yıkıcı değişim ile iklim krizinin iş dünyası üzerindeki etkilerinin geleceğe dair ipucu verdiğine işaret eden Tuğrul Arıkan, “İklim değişikliği ile mücadele ekseninde, otomotiv sektörünün yol haritasını ve rekabet koşullarını alternatif yakıtlı ve bağlantılı araçlar belirleyecek. Devrim niteliğindeki teknolojik değişim, sektörümüzün görünümünü temelden değiştirecek. Anadolu Isuzu olarak önceliklerimizi ve stratejimizi bu dönüşüm ışığında güncelledik” dedi.

 Kadın çalışan sayısının toplam çalışanlar içindeki artış oranı son 5 yılda %44’e ulaştı

Büyük veriyi doğru okuyabilmenin, nesnelerin internetinin sunduğu olanakları stratejilere yansıtabilmenin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Tuğrul Arıkan, “dijitalleşmeyi doğru içselleştiren insan kaynağı”na öncelik verdiklerini belirtti. Arıkan sözlerine şöyle devam etti: “Yetkin ve nitelikli insan kaynağı ile seçkinleşen şirketimiz, insan kaynağı gücünün yeni yetkinliklerle daha da güçlenmesini hedefliyor. Öte yandan son 5 yılda çalışan kadın sayımızın toplam çalışanlarımız içindeki artış oranı %44’e ulaştı. Bu oranı daha da artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca “Tedarikte yerlileştirme çalışmaları” stratejik olarak önem verdiğimiz bir hedef. “Distribütör, Bayi, Servis Ağının Dijital Bir Yaklaşımla Yönetimi”; distribütör, bayi ve servis ağı ilişkilerimize yeni bir ivme kazandıracak. Dijitalleşme projelerimiz, değer zincirimiz boyunca ürettiğimiz paylaşılabilir katma değerin daha da gelişmesi açısından kritik önem taşıyor. “Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Kalitesinin Artırılması ve Dijitalleştirilmesi” projemiz ise müşteri memnuniyetine katkı yapacak bir bakış açısı olarak ajandamızda yer alıyor. Sürdürülebilir performansımızın anahtarlarından biri olan müşterilerimizin memnuniyeti yatırımlarına devam ediyoruz. Ekonomik sürdürülebilirliğe olduğu kadar çevresel ve sosyal sürdürülebilirliğe olan pozitif etkimizi daha da artırmayı planlıyoruz.”

 “Gelecek nesillere yaşanılır bir dünya bırakmaya kararlıyız”

Anadolu Isuzu, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın (SKA) 13 başlığına doğrudan katkıda bulunuyor. Bu doğrultuda; insana yaraşır iş ve ekonomik büyümeden sanayiye, yenilikçilikten altyapıya, cinsiyet eşitliğinden nitelikli eğitime ve iklim eylemine kadar pek çok alana dokunan somut projelere imza atılıyor. Doğadan ilham alarak yaşamı kolaylaştırmaya odaklandıklarını vurgulayan Tuğrul Arıkan, Anadolu Isuzu’nun çevre konusundaki hassasiyeti ile ilgili, “Gezegenimizin bize sunduğu kaynakları en verimli şekilde kullanmaya ve gelecek nesillere yaşanılır bir dünya bırakmaya kararlıyız” ifadelerini kullandı. Ürün yaşam döngüsü boyunca oluşan çevresel etki alanlarını çevre politikasının temeli olarak gören Anadolu Isuzu, üretim faaliyetlerinin tüm aşamalarında çevresel ayak izini sürekli ölçümlüyor ve azaltmaya odaklı projeler geliştiriyor. Türkiye ve Avrupa’da yayınlanan çevresel mevzuatları yakından takip eden Anadolu Isuzu’nun fabrikasında ISO 14001 Çevre Yönetim Standardı çerçevesinde yapılandırılmış Çevre Yönetim Sistemi bulunuyor.

 
Slovenya, Macaristan ve Çekya Geçiş Belgelerinde Son Durum
 
MAN Çekiciler Karadeniz Hadde Demir Çelik İçin Hizmet Verecek
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Slovenya, Macaristan ve Çekya Geçiş Belgelerinde Son Durum
Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Slovenya transit geçiş belgelerinin ...
Başkan Çetin Nuhoğlu Kapıkule-Kapıtan Andreevo Sınır Geçişlerini Yerinde İnceledi
UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve UND üyeleri Kapıkule ve Kapitan ...
Macaristan’dan Alınacak KDV İade İşlemleri İçin Vergi Mükellefiyet Yazısı Alınabilecek
Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Macaristan’da yapılan KDV’ye ...
 
UND, Schengen Vize Sorunlarının Çözümü İçin Gateway ile Anlaşma İmzaladı
UND, Türk TIR Sürücülerinin Schengen vize başvurularında yaşadıkları sorunların ...
2021 Yılı İlave Rusya İkili ve Transit Geçiş Belgeleri Kullanıma Açıldı
UND, Rusya tarafından Türk taşımacılarınca kullanılmak üzere 2021 yılı ...
2021 Yılı İtalya Römork Çektirme Belgeleri Başvurusu 16 Temmuz'a Kadar Yapılabilecek
Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), İtalya Römork Çektirme Ödül Belgeleri ...
 
Düzce Belediye Başkanı Özlü Kamyoncu Esnafını Ziyaret Etti
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Kamyon ve Tır Taşıyıcılar ...
Afganistan - Türkmenistan Sınır Geçişi Aqina Gümrüğü Uluslararası Geçişe Kapatıldı
Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Afganistan ile Türkmenistan arasındaki ...
Slovenya, Macaristan ve Çekya Geçiş Belgelerinde Son Durum
Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Slovenya transit geçiş belgelerinin ...
 
Nuray PEKCAN
Nuray PEKCAN
İnşaat *Orta Koridor *Kadın Forvetler
0
  YAZARLAR
Av. Bilun ELMACIOĞLU
Av. Bilun ELMACIOĞLU
Türkiye’de İklim Bildirgesi ve Taslak İklim Yasası
Prof. Dr. Birol ERKAN
Prof. Dr. Birol ERKAN
Rekabet Avantajı ve Hızlılık
Nizamettin KARADAĞ
Nizamettin KARADAĞ
Taşımacının Hayali Başka Bir Bahara mı Kaldı?
Dr. Deniz YILDIZ
Dr. Deniz YILDIZ
Türkiye’de Tersine Lojistik Uygulama Girişimleri
Emre ELDENER
Emre ELDENER
Ülkeye Faydalı Yatırımı Destekliyoruz
Kamyonum TV
0
  ÇOK OKUNANLAR
0
Güzeller
0
  FACEBOOK'TA KAMYONUM
0
  ANKET
     
 
Taşımacılık sektöründe çözüme kavuşturulması gereken en büyük problem nedir?
0
Çalışma sürelerine ilişkin sadece şoförün sorumlu tutulması (Takograf ve cezalar)
Komisyonların yüksek tutulması
Taşıma ücretlerinin düşük olması (Ton/km uygulaması)
Emeklilik sürelerinin uzun olması
Sınır kapılarında yaşanan sorunlar
Vergi oranlarının yüksek olması
0
0 Sonuçlar
 
     
0
  Kamyonum
0
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene Ekle
  0
 
İhale
Gündem
Haberler
Teslimat
Deniz Taşımacılığı
Lojistik
English
Aku
Lastik
  0
 
Ağır Vasıtalarda Yeni Modeller
Hafif Ticarilerde Yeni Modeller
Özel Tasarım Araçlar
Modifiye Kamyonlar
Treyler Galeri
Üstyapı Galeri
Otobüslerde Yeni Modeller
Kamyon Magazin
Güzeller
  0
 
Yeni Araç Tanıtımları
Test Sürüşleri - Kamyon
Test Sürüşleri - Hafif Ticari
Kamyon Yarışları
Monster Truck Yarışları
Kamyon Simülatörleri
Otobüs Simülatörleri
Yeni Teknolojiler
Kamyon Magazin
  0
 
bus
şoför
haberler
fahrer
kamyoncu
türkiye
src
Kamyon
kamyonum