Kamyonum
GÜNDEMHABERLERTESLİMAT FOTO GALERİ VİDEO GALERİ YAZARLAR
Menü Arama Facebook Twitter Whatsapp İhbar Hattı
kamyonum dergisi, youtube kanal, kooperatif,
has, hastreyler, hasdorse, hastrailer, kamyon, kamyonet
koçaslanlar, koçaslanlarotomotiv, kcs, kcsdışticaret,
IMS Logistics Genel Müdürü Mustafa İmrak, 'Türkiye Avrupa’nın Vazgeçilmez Lojistik Merkezi Olacak'
IMS Logistics Genel Müdürü Mustafa İmrak, "Türkiye Avrupa’nın Vazgeçilmez Lojistik Merkezi Olacak"
Narman Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü, Kapalı Frigorifik Kasalı Araç ile Nakliye Hizmeti Alacak
Narman Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü, Kapalı Frigorifik Kasalı Araç ile Nakliye Hizmeti Alacak
English
'The Fact That The Penal Sanctions Applied To Vehicles With Turkish Plates Are Not Applied To Vehicles With Foreign Plates, Reduces Our Competitiveness'

"The Fact That The Penal Sanctions Applied To Vehicles With Turkish Plates Are Not Applied To Vehicles With Foreign Plates, Reduces Our Competitiveness"

1 2 3 4 5 6
iveco, sway, tway, ıveco, ivecokamyon, eurocargo, daily
goodyear, lastik, kışlıklastik, goodyearlastik,
12 Ocak 2021 Salı - 09:11

Tırsan 2021'in İlk Dijital Teslimatını Ak Gıda Firmasına Gerçekleştirdi

Treyler sektörünün 44 yıldır aralıksız lideri Tırsan, Türkiye süt ve süt ürünleri sektörünün en büyük işletmesi olan Ak Gıda firması ile Covid-19’a karşı tüm güvenlik önlemlerini eksiksiz uygulayarak, 2021’in ilk dijital teslimat törenini gerçekleştirdi.

Tırsan 2021 in İlk Dijital Teslimatını Ak Gıda Firmasına Gerçekleştirdi

Yapılan törende Tırsan, bünyesinde bulunan Kässbohrer marka 5 adet K.STL Yarı Römork Gıda Tankerlerini Ak Gıda’ya teslim etti.

Tırsan’ın Adapazarı Fabrikasında yapılan törene; Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Ak Gıda CEO’su Ali Sözen, Ak Gıda Süt Alım Direktörü Recep Ateş, Ak Gıda Süt Alım ve Lojistik Müdürü Ahmet Doyuk, Ak Gıda Süt Alım ve Lojistik Yöneticisi Sercan Canbaz, Ak Gıda Mühendisi İlker Yüksel, Ak Gıda Nakliyecisi Tarık İskender, Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç ve Satış Yöneticisi Osman Keleş katılım gösterdi. Teslimat töreninde açıklamalarda bulunan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Öncelikle, bu projede bize duyduğu güvenden dolayı Ak Gıda’ya çok teşekkür ederiz. Tırsan olarak birinci önceliğimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamak ve en ileri çözümleri üretmektir. Müşterilerimizle beraber Ar-Ge faaliyetlerinde bulunarak, katma değerli ürünleri piyasaya çıkararak hem müşterilerimizin hem de sektörün ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Ak Gıda ile yapmış olduğumuz projeden çok gurur duyuyoruz. İki deneyimli kuruluşun yan yana gelerek oluşturduğu başarılı bir proje oldu. Avrupa’da bu derece müşterilerinin ihtiyacını karşılayan ürün yok. Tankerimiz klasmanında Avrupa’nın en hafif aracıdır. Ak Gıda tarafından Gıda Tankerimiz 6 ay boyunca test edildi ve testlerin sonucunda başarılı sonuçlar elde ettik” dedi.

Böyle başarılı projeler içerisinde yer almaktan gurur duyduğunu vurgulayan Nuhoğlu, “Tırsan’ı Tırsan yapan bunlardır, biliyorsunuz “2021 Avrupa İnovasyon Ödülleri”nde 4 dalda ödül aldık ve 7 farklı kategoride 7 ödül alan ilk ve tek şirket olduk. Hedeflerimiz doğrultusunda Avrupa pazarına geliştirdiğimiz ürünleri sunmaya devam ediyoruz. Tırsan’ın geliştirdiği teknolojiler dünyada ilktir ve patentlerle tescil edilmiştir. Bugün yalnızca treylerde değil, otomotiv sektörünün de en çok patente sahip 3. Şirketiyiz. Bu başarıları gerçekleştiren, Tırsan ailesinin tüm çalışanlarıyla gurur duyuyoruz. Bu ileri teknoloji ve müşteri odaklı çözümlerimizle en önemli gücümüz ihracattır. 2020 yılında satış hedeflerimizi tutturduk, 2021 yılında ise 2020’nin üzerinde kapatacağız. Bu sene bizim 44. senemiz ve 44 senedir ben bu işin başındayım. Tüm ekibimizle beraber severek ve inançla çalışıyorum” açıklamasında bulundu.

Tırsan ile Hayalimiz Gerçek Oldu Ak Gıda CEO’su Ali Sözen konuşmasında, “3 yıl önce ABD’de 30 ton süt taşıyan bir gıda tankeri görmüştük ve keşke bizde de böyle bir taşıma aracı olsa diye hayal etmiştik. 3 yıl sonra Tırsan ile bu hayalimiz gerçek oldu. Ak Gıda olarak Çetin Nuhoğlu’nun liderlik ettiği ve Tırsan ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında hayata geçirdiğimiz çiğ süt lojistik yüksek hacimli treyler projesi ile gerçekten Türkiye’de bir ilke birlikte imza atmış olduk. Firmamız, Türkiye’de en fazla süt toplayan süt şirketidir ve bu yönüyle de lider konumdadır. 6 fabrikamıza günde 3.500 ton süt taşıyoruz ve lojistiğini yapıyoruz. Bu nedenle hijyen konusunda son derece tecrübeli ve bilgi birikimi yüksek bir şirketiz.

Diğer taraftan, karayolu taşımacılığında lider olan Tırsan, kullandığı ileri teknolojiler ile uygulamaları hayata geçiren ve sektörel uzmanlığı son derece yüksek olan bir firma. Bu iki yetkinlikleri bir araya getirerek çok başarılı bir projeyi hayata geçirdik. Yaklaşık bir yıl boyunca Ar-Ge çalışmaları sürdü. Bu çalışmalarda çok büyük emekler harcandı, birçok denemeler yapıldı. Çünkü treylerin hafifletilmesi söz konusuydu ve sacların Türkiye’nin zorlu yollarında ne kadar dayanacağı test edildi. Tüm bu çalışmaların sonucunda Tırsan ile birlikte, süt taşımacılığı alanında lojistikte yeni bir dönemi başlatmış olduk. Artık sütlerimizi, düşük ağırlığı ve yüksek taşıma kapasitesiyle treylerlerimizle taşıyacağız.
Bu sayede her 6 taşımada 1 taşıma tasarruf elde edeceğiz, yıllık 450.000 kilometre daha az yol yapmış olacağız ve sürdürülebilirliğe katkıda bulunacağız. Bu vesile ile başta emeği geçen tüm Tırsan ailesine ve Ak Gıda ekiplerine gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Tırsan ile Amacımıza Ulaştık
Ak Gıda Süt Alım ve Lojistik Yöneticisi Sercan Canbaz ise şu şekilde konuştu; “Uzun bir sürecin sonucunda bugün, tankerlerimizi teslim alıyoruz. Projeye ilk karayollarında taşıma standartları içinde maksimum süt taşımak hedefi ile başladık. Yurt dışında yaptığımız çalışmalar ve yurt içinde de sektörün öncü firması Tırsan ile iki yıl sonunda bu amacımıza ulaştık. Şu anda karayolları standartları dahilinde Türkiye genelindeki mevcut yapıya göre her bir taşımada 4.500 litre fazla süt taşıyoruz. Bu taşımamız bizim yıllık 39 ton daha az karbonmonoksit salınımı yapmamızı sağlıyor ve çevreye de destek sağlıyoruz. Araçlarımız tamamen çiğ süt nakliyesine uygun Avrupa standartlarında üretildi. Yıkama üniteleri, boşaltma üniteleri ve dolum üniteleri de tamamen Ar-Ge çalışmaları sonucu mevcut tankerler ile birebir aynı ölçülerde yapıldı” dedi.
6 Adet Daha Kässbohrer Gıda Tankeri Alacağız
Ak Gıda Süt Alım Direktörü Recep Ateş ise, “Firma olarak her gün yaklaşık 170 araçla 700 noktadan süt topluyoruz. Mevcut araçlarla en fazla 20-25 ton süt taşınabiliyordu, yeni araçlarımız ile bu 30 tondur. Bundan dolayı 2021 yılında ilave 6 araç daha almayı planlıyoruz. Amacımız birim kilometre başına süt miktarını artırmak” dedi.
Tırsan’ın Üstün Kaynak Kalitesi ile En İyi Sonucu Aldık
Ak Gıda Süt Alım ve Lojistik Müdürü Ahmet Doyuk ise Kässbohrer Gıda Tankerinin teknik ve hijyen özelliklerinin altını çizerek, “Aracın, ısı yalıtımını sağlamak için 50 mm poliüretan ile kapladık ve paslanmaz sac kullandık. Bakteri oluşumunu önlemek için kaynak kalitesi çok önemli. Tırsan’ın üstün kaynak kalitesi bu noktada en iyi sonucu verdi. Ayrıca, tankerin her noktasının en etkin şekilde yıkanması için 9 noktada CIP başlığı kullanıldı böylece aracın hiçbir yerinde kör nokta kalmadı” ifadelerini kullandı.
Kässbohrer Gıda Tankerleri, Avrupa’nın da En Hafif Tankeridir
Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç ise teslimat töreninde yaptığı konuşmada” Bugün burada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Treyler sektörünün öncü üreticisi olarak, yine süt ve süt sektörünün öncüsü olan Ak Gıda firması ile beraber geliştirdiğimiz Kässbohrer Gıda Tankerlerinin teslimatını gerçekleştirdik. Büyük emek harcanılan ve uzun bir süreç olan bu projede, iki kuruluşun Ar-Ge’leri ciddi çalışmalar gerçekleştirdi. Tırsan Ar-Ge merkezinde geliştirdiğimiz ürünümüz tek seferde 30 ton süt taşıyabiliyor. Türkiye’deki tankerlden 4.5 ton, Avrupa’daki aynı klasmandaki araçlardan 2 ton daha fazla ürün taşıyabilen yeni Kässbohrer Gıda Tankerleri, türünün tek örneğidir” dedi.

 
Tır, Kamyon, Çekici ve Dorselerin Ölçü ve Tonaj Kapasiteleri
 
FXNAK Lojistik Türkmenistan’a İhracat Nakliye Hizmetlerini Genişletiyor
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Karsan, Belçika’ya İlk Atak Electric Otobüslerini Teslim Etti
Yüzde 100 elektrikli araçlarıyla Avrupa’nın çevreci tercihi olan yerli ...
Mercedes-Benz Türk'ten Yılın İlk Otobüs Teslimatı Asya Tur'a
Mercedes-Benz Türk, Haziran 2020’de seferlerine yeniden başlayan Asya ...
Logitrans Lojistik Araç Yatırımında Tercihini Tırsan’dan Yana Kullandı
Logitrans Lojistik A.Ş. araç yatırımında tercihini yine Tırsan’dan yana ...
 
SCSLOG Lojistik Filosuna 2 Adet Yeni Man TGX Çekici Ekledi
Hem ulusal hem de uluslararası alanda fark yaratan karayolu taşımacılık ...
Ersan Kargo, Filosunu Volvo FH500 Turbo Compound ile Güçlendirdi
Yurt içi kargo taşımacılığı, uluslararası nakliye, akaryakıt taşımacılığının ...
Sittnak Uluslararası Nakliye'nin Tercihi IVECO S-WAY
IVECO’nun İstanbul yetkili satıcılarından İstanbul Fiat satışını gerçekleştirdiği ...
 
SAVAC Grubu'nun Tercihi Karsan Jest Electric
Karsan, Fransa’nın en büyük taşımacılık şirketlerinden SAVAC Grubu’na ...
Bulung Logistics'in Tercihi Tırsan Oldu
Avusturya merkezli Bulung Logistics, Türkiye’deki operasyonlarına yönelik ...
Anadolu Isuzu’nun Çevre Dostu Aracı Kendo Bitola Şehrinde Hizmet Verecek
Anadolu Isuzu’nun yurt içi ve yurt dışı müşteri ihtiyaçları doğrultusunda ...
 
Nuray PEKCAN
Nuray PEKCAN
ŞOFÖR ARANIYOR!
mersin, mersinlojistik, mersinfuarı, lojistikfuarı, nakliyefuarı
0
  YAZARLAR
Prof. Dr. Birol ERKAN
Prof. Dr. Birol ERKAN
Şoför Krizinin Tek Nedeni Pandemi mi?
Av. Bilun ELMACIOĞLU
Av. Bilun ELMACIOĞLU
1 Ocak 2022’de Yürürlüğe Giriyor
Nizamettin KARADAĞ
Nizamettin KARADAĞ
Örnek Ulaştırma Politikası
Dr. Deniz YILDIZ
Dr. Deniz YILDIZ
Yetkin Şoför Bulmak İmkansız Hale Gelecek
Emre ELDENER
Emre ELDENER
Ülkeye Faydalı Yatırımı Destekliyoruz
busworld
0
Kamyonum TV
0
  ÇOK OKUNANLAR
0
Güzeller
0
  FACEBOOK'TA KAMYONUM
0
  ANKET
     
 
Taşımacılık sektöründe çözüme kavuşturulması gereken en büyük problem nedir?
0
Çalışma sürelerine ilişkin sadece şoförün sorumlu tutulması (Takograf ve cezalar)
Komisyonların yüksek tutulması
Taşıma ücretlerinin düşük olması (Ton/km uygulaması)
Emeklilik sürelerinin uzun olması
Sınır kapılarında yaşanan sorunlar
Vergi oranlarının yüksek olması
0
0 Sonuçlar
 
     
0
  Kamyonum
0
  •Künye
  •İletişim
  •Abonelik ve Reklam
  •Sitene Ekle
  0
 
İhale
Gündem
Haberler
Teslimat
Deniz Taşımacılığı
Lojistik
English
Aku
Lastik
  0
 
Ağır Vasıtalarda Yeni Modeller
Hafif Ticarilerde Yeni Modeller
Özel Tasarım Araçlar
Modifiye Kamyonlar
Treyler Galeri
Üstyapı Galeri
Otobüslerde Yeni Modeller
Kamyon Magazin
Güzeller
  0
 
Yeni Araç Tanıtımları
Test Sürüşleri - Kamyon
Test Sürüşleri - Hafif Ticari
Kamyon Yarışları
Monster Truck Yarışları
Kamyon Simülatörleri
Otobüs Simülatörleri
Yeni Teknolojiler
Kamyon Magazin
  0
 
sondakika
lkw
kamyoncu
treyler
kamyonum
dikkat
truck
bus
haberler