DAF, XF, kamyonum dergisi,
 
volvo, temsa, kamyonum
 
  24 Mayıs 2017 Çarşamba
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Reklam Arşiv İletişim Abonelik Künye RSS
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ YAZARLAR DİKKAT! TEST SÜRÜŞÜ DOSYA YAKIN PLAN
ŞOFÖRSEM GÜNAHIM NE DİKKAT MEVZUAT HABERLER GÜNDEM BELGE SAYILARI OSD VERİLERİ
       
Amaç Kamyoncular Federasyonunu Kurmak
Amaç Kamyoncular Federasyonunu Kurmak
 
 
6 Mart 2009 Cuma - 00:00

Ankara Kamyoncular Derneği geçtiğimiz günlerde düzenlediği bir kokteylle yeni binasının açılışını gerçekleştirdi. Lokanta ve dernek ofisi olarak hizmet verecek olan Ankara Kamyoncular Derneği’nin yeni binasının açılış törenine MHP Etimesgut Belediye Başkan Adayı Enver Demirel, Haymanalılar Dernek Başkanı Mehmet Kara’nın yanı sıra çok sayıda kamyoncu katıldı. Dernek başkanı Fevzi Bıçak yaptığı açılış konuşmasında amaçlarını “Türkiye’de kamyoncu esnafına sahip çıkmak” olarak açıkladı.  Ve konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bildiğiniz gibi Türkiye’de taşımacılığın % 92’si karayoluyla yapılıyor. Oldukça geniş bir topluluk olan ve unutulan bu kesimin sesini duyurmak istiyoruz. Ankara Kamyoncular Derneği olarak 25 ilde dernekleşip federasyona gitmeyi istiyoruz. Kısa zaman içinde kamyoncu arkadaşlarımızın sesi olmayı hedefliyoruz.”

Ankara Kamyoncular Derneği’nin açılış töreninde yönetimde görev alan kişilerin ve kamyoncu esnafının görüşlerini aldık.

FEVZİ BIÇAK: Yeni yönetimimizle,  yeni adresimizde kamyoncu arkadaşlarımızın hizmetindeyiz. Bundan böyle Ankara Nakliyeciler Sitesi Erşahin İş Merkezi’nde Ankara Kamyoncular Derneği olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Lokantamız ve derneğimizle kamyonculara hizmet vereceğiz. Türkiye’de sesimizi duyurduk; hedefimiz 25 ilde dernekler kurup Türkiye Kamyoncular Federasyonu’nu kurmak. Şu an Kayseri’de, Mardin’de derneklerimiz faal durumda; İstanbul, İzmir, Bursa, Rize, Kırıkkale, Gaziantep gibi illerde de faaliyetlerimiz başlamak üzere bunun müjdesini vermek istiyorum.  İnşallah altı ay gibi kısa bir sürede federasyonumuzu kuracağız.

Bize bu çalışmalarımızda destek olan siyasi parti temsilcilerine teşekkür ediyoruz. Kamyonum Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Nuray Pekcan’a her zaman yanımızda olduğu için ayrıca teşekkür ediyoruz.  Sizin derginiz bir köprü görevi üstleniyor. Tüm sorunlarımızın ilgililere iletilmesinde bize verdiğiniz destekten dolayı size minnettarız. Kısa süre içinde tüm şirketlerle bağlantıya geçip kamyoncu arkadaşlarımızın iş hacmini genişletmek istiyoruz.

Dört ay önce görevi devraldık. Bizden önceki yönetime çok teşekkür ediyoruz. Şimdi yeni yönetim olarak ben Fevzi Bıçak, 2. Başkan Kaplan Özcan ve Başkan Yardımcısı Erdal Kara olarak hizmet vereceğiz. Şu an ki federasyon bize sahip çıkmıyor; bizde bunun ilk adımını atmak için bugün buradayız.

İLHAN KOYUNCU: Keçiörenliler Haymana Dernek Başkanıyım. Aynı zamanda da kamyoncuyum. Ben bu işi 20 yıl yaptım. Bu kamyoncular sahipsiz olduğu için para kazanamıyorlar. Nakliye fiyatları çok düşük. Nakliye firması sahipleri paraları alırken, kamyoncu sadece mazot parasına gidip geliyor.

Kamyoncular Odası kamyoncularla ilgilenmiyor. Biz de kendi işimizi kendimiz halletmek için iki bin üyemizle Kamyoncular Derneğini kurduk. Devletten bizim mesleğimize el atmasını istiyoruz. Federasyonumuzun olmaması bizi zor durumda bıraktı. Kamyonculara devlet kredi bile vermiyor. Kamyoncunun plaka tehdidi olmadığı için herkes bu işi yapıyor.

Yemek yediğimiz, konakladığımız yerlerin kalitesi sıfır. Kamyonum yolda kalsa tamirci çağırıp masrafları karşılayacak param yok. Ankara esnafına da burada yük vermiyorlar. Bir aydır burada yatıp iş alamayan arkadaşlarımız var. Banka kredi vermiyor; bankalar önümüzü kesiyor; kamyoncu iş bulamıyor. Kamyoncu parkı var; ama çamurdan pislikten giremiyoruz.

Nakliyeciler parayı götürüyor; devlete ne kadar vergi verdiğini ve fatura kesip kesmediğini sorun bakalım ne cevap alacaksınız.

Sayın Başbakanımızdan, Sayın İçişleri Bakanımızdan, Sayın Ulaştırma Bakanımızdan, Kamyoncular Odası Başkanından bize sahip çıkmalarını istiyoruz.

KAPLAN ÖZCAN: Ankara Kamyoncular Derneği İkinci Başkanı olarak kamyoncu arkadaşlarımıza hizmet vermeye çalışıyorum. K1 Belgesini çıkardılar; kamyoncu bir faydasını görmedi. SRC belgesi dediler; kamyoncu ne olduğunu bilmedi. Arkasından psikoteknik dediler;  ses yok. Sayın Ulaştırma Bakanı bize söz vermişti “ton/km’yi uygulayacağım” diye; ancak ton/km’ye uyan yok; gerçekten bu yasayı uygulamak istiyorlarsa denetimleri doğru düzgün yapsınlar.

ERDAL KARA: Kamyoncular Derneğinde Başkan Yardımcıyım. Ankara kamyoncusunun ve Türkiye genelindeki tüm kamyoncu esnafının isteklerini taleplerini gerçekleştirmek, maddi imkanlar sağlamak için dernekleştik. Ancak dernekçilikle bir yere varılmadığını bildiğimiz için dernekçilik yerine federasyon kurmayı hedefliyoruz.

651.000 K 1 belgesine sahip kamyoncu var; ama bunların sorunları çok büyük. Onların insanca yaşamalarını sağlamak için buradayız. Kamyoncu ile devlet arasında aracılık görevi üstlenmek istiyoruz.  Geçmişte derneğimize emeği geçen herkese sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum. Bazı noktalarda eksik ve yetersiz kalındığından bir takım gelişmeler sağlanamamış. Yeni bir oluşum olarak geleceğe yön vermek için yeniden bir yapılanma yoluna gittik. Önce Dernekler Federasyonunu sonrada tüm Kamyoncular Federasyonunu oluşturmak istiyoruz. 81 ilimizde olmasa bile 50 ilimizde örgütlenmeyi sağlamayı düşünüyoruz. Bu şekilde kamyoncu esnafının sorunlarını Türkiye genelinde anlatarak yaşamlarında iyileştirmeler yapmak istiyoruz.

Derneğin açılışı ise MHP Etimesgut Belediye Başkan Adayı Enver Demirel Haymanalılar Dernek Başkanı Mehmet Kara tarafından gerçekleştirildi.


Arkadana Gnder   Yazdr   nceki sayfa   Sayfa bana git  
 
 
Sorularınız Kamyonum Dergisi'nde Cevabını Buluyor
 
Karayollarına Güven Gelecek
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarnz Facebook hesabnz zerinden yapn hemen onaylansn...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Kfr, hakaret ieren; dil, din, rk ayrm yapan; yasalara aykr ifade ve beyanda bulunan ve tamam byk harflerle yazlan yorumlar yaynlanmayacaktr.
 
 
 
   
 
Bu haber henz yorumlanmam...

 
DER HABERLER
 
Sorularınız Kamyonum Dergisi'nde Cevabını Buluyor
Hedef; Doğru Müşteriyi Doğru Ürünle Buluşturmak
"Ticaretin Önündeki Bürokratik Engeller Kaldırılsın"
TİCARETİMİZ CANLANIYOR
 
 
Kriz Uluslararası Taşımacıları Yaralıyor
SEKTÖR ARAÇLARIN VERGİ BORÇLARININ SİLİNİP HURDAYA AYRILMASINDAN MEMNUN
ARAÇ MUAYENE İSTASYONLARINDA KUYRUĞA SON VERECEK SİSTEM DEVREYE GİRDİ
PSİKOTEKNİK RAPORU ALMAK İSTEYENLER BURAYA DİKKAT!
 
 
"DELİ RAPORU ALMAYA GELDİM!"
GÜMRÜKLENMİŞ AKARYAKIT VERİLSİN
TCDD Krizin Etkilerini Hafifletiyor
"Mesleki Yeterlilik Belgesi Alanlar Aranır Hale Geldi"
 
 

 
Nuray PEKCAN
 
Advertisement
  KAMYONUM'DA BU AY
  OTOBÜSÜM'DE BU AY
  VİDEOLAR
Uzaktan Kumandalı Volvo

Uzaktan Kumandalı Volvo

  ÇOK OKUNANLAR
  FACEBOOK'TA KAMYONUM
  YAZARLAR
  ANKET
     
 
Aracınız Hangi Marka?

MAN
RENAULT
ISUZU
MERCEDES-BENZ
IVECO
SCANIA
VOLVO
FORD
DAF
BMC
OTOKAR

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
Dünyada Taşımacılık
Dikkat!
Test Sürüşü
Bunları biliyor musunuz?
Dosya
Yakın Plan
Teslimat
Son Yasal Düzenlemeler
Şoförsem Günahım Ne
 
 
Ağır Vasıtalarda Yeni Modeller
Hafif Ticarilerde Yeni Modeller
Özel Tasarım Araçlar
Modifiye Kamyonlar
Treyler Galeri
Üstyapı Galeri
Otobüslerde Yeni Modeller
Kamyon Magazin
Güzeller
 
 
Yeni Araç Tanıtımları
Test Sürüşleri - Kamyon
Test Sürüşleri - Hafif Ticari
Kamyon Yarışları
Monster Truck Yarışları
Kamyon Simülatörleri
Otobüs Simülatörleri
Yeni Teknolojiler
Kamyon Magazin
 
 
lkw
news
truck
treyler
kamyoncu
şoför
dikkat
sondakika
kamyonum