GÜNDEMHABERLERTESLİMAT FOTO GALERİ VİDEO GALERİ YAZARLAR
Menü Arama Facebook Twitter Whatsapp İhbar Hattı
kamyonum dergisi, youtube kanal, kooperatif,
Türkmenbaşı'ndan Bakü'ye Sefer Yapan Ro-Ro Gemisi Türkmenistan'a Dönerek Karantina Altına Alınacak
Türkmenbaşı'ndan Bakü'ye Sefer Yapan Ro-Ro Gemisi Türkmenistan'a Dönerek Karantina Altına Alınacak
Eyyübiye Belediyesi Temizlik Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor
Eyyübiye Belediyesi Temizlik Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor
Plaxton Panorama Scores Largest Order To Date With 34 Double Deck Coaches For Oxford Tube

Plaxton Panorama Scores Largest Order To Date With 34 Double Deck Coaches For Oxford Tube

1 2 3 4 5 6
23 Mayıs 2016 Pazartesi - 11:02

Transit Comvex’te 50. Yılını Kutladı

50. Yılını kutlayan Transit ile birlikte Ford standında yerini alan Transit ve Tourneo ürün ailesi, yepyeni pick-up modeli Ranger ve E6 Ecotorq motor ile donatılmış Yeni Ford Trucks Serisi de fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu.

Transit Comvex’te 50. Yılını Kutladı

2015 yılı ticari araç pazar lideri Ford, 2016 senesinde de liderlik sloganı ile Comvex Ticari Araçlar Fuarı’nda geniş ticari araç ürün portföyü ile gövde gösterisi yaptı. 
 
Türkiye’nin Ticari Gücü Ford Otosan, 2015 yılında Türkiye otomotiv pazarının ticari araç liderliğinin yanı sıra Türkiye ihracatının da lokomotifi olmaya devam etti. Ford, 2015 yılında elde ettiği Avrupa ticari araç liderliği başarısını; Ford Otosan tarafından Türkiye'de üretilen ticari araçlarla elde etti. Bu başarılara giden yolda büyük bir pay elde eden Transit , Tourneo Custom ve Transit Custom başta olmak üzere tüm Ford orta ve hafif ticari araç ürün gamı, Mayıs ayında pazara sunulan Yeni Ranger ve %100 Ford Otosan mühendisliğinin ürünü olan E6 Ecotorq motorlu Yeni Ford Trucks Serisi Ticari Araçlar Fuarı Comvex’te gövde gösterisi yaptı.

Fuarda gerçekleştirilen basın toplantısında bir konuşma gerçekleştiren Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk; “Ford Otosan olarak ticari araç pazarında süregelen liderliğimizi sene başından bu yana da başarıyla devam ettiriyoruz. Şüphesiz, bugün burada 50. Yılını kutladığımız ve bugün kendi başına bir marka haline gelen Transit modelimiz de bu başarıda önemli rol oynuyor. Türkiye’nin Ticari Gücü olarak biz büyük başarılara imza atarken, Ford da 2015 yılında Avrupa’da 1 numaralı ticari araç markası oldu. 2012’de 7. sıradayken, 2015'te liderliğe yükseldi. Ford’un Avrupa’daki en büyük ticari araç üretim merkezi olarak, Türkiye’de ürettiğimiz Courier’den Transit’e uzanan geniş ürün portföyümüzle Ford’u Avrupa’da ticari araç liderliğine taşımış olduk” dedi.
Ticari araç lideri Ford Otosan’ın en önemli değerlerinden birisinin, Ford Otosan Mühendislerinin gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları olduğuna da dikkat çeken Yücetürk konuşmasına Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks’ın da %100 Ford Otosan Mühendisleri tarafından üretilen modellerini vurgulayarak şu şekilde devam etti;
“Türkiye’de ve dünyada büyük bir gururla pazara sunduğumuz Ford Trucks ağır ticari markamız da, E6 uyumlu yeni Ecotorq motor ve Yeni Ford Trucks Serisi ile 2016 senesinde atılım yapmaya devam ediyor. Güç, verimlilik ve teknoloji özellikleriyle öne çıkan Yeni Ford Trucks serimiz, kalbinde bulunan Ecotorq motor ile birlikte %100 Ford Otosan mühendisliğinin eseri. Türkiye’nin Ticari Gücü olarak hem ürünlerimiz hem de mühendislik gücümüz ile ağır ticari pazarında da iddiamızı artırıyoruz.”
 
Transit Comvex’te 50. Yılını kutladı

Ford’un ticari araç ürün gamının en köklü modeli olan Transit, 50. Yılını kutladığı Comvex’te tüm katılımcıların ilgi odağı olmaya devam etti. 50 yıllık geçmişi ile dayanıklılık ve kalite konusunda kendini kanıtlayan ve yeni jenerasyonunda teknoloji ve konfor konusunda sınıfında standartları belirleyen Yeni Ford Transit, fuarda sergilenen VIP Minibüs, 410L 10+1 Turizm Minibüsü, 440E 16+1 Okul Aracı, 350 L Yüksek Tavan Van, 350 ED Kapalı Kasa Kamyonet ve 350 L Kasalı Kamyonet modelleri ile de ürün gamının her kesime hitap ettiğini açıkça ortaya koydu.

Pazara sunulduğu günden bu yana, Kuzey Amerika’dan Avustralya’ya 7 milyondan adetten fazla satılan Ford Transit’in, küresel pazar için Ford Otosan Kocaeli tesislerinde üretilen 7’nci neslinde; Türkiye pazarına sunulan Van, minibüs, tek ve çift kabinli kamyonet olmak üzere 4 farklı karoser seçeneği sunuluyor. Önden çekişli, arkadan itişli veya dört tekerden çekişli olarak üretilen Yeni Transit; 125, ve 155 PS’lik 2 motor seçeneği ile Avrupa’da sadece Ford Otosan tarafından üretilerek, 106 ülkeye ihraç ediliyor. Yeni nesil Transit, farklı gövde tasarımları ve versiyon çeşitliliğinin yanı sıra konforu, sağlamlığı ve dayanıklılığı, yük taşıma kapasitesi, düşük işletim maliyetleri ve ileri teknolojileri ile sınıf liderliğini sürdürüyor.
 
Dizel Otomatik ve Arka havalı süspansiyonlu Tourneo Custom Türkiye’de ilk defa Comvex’te sergilendi

Binek araçlarda bulunan ileri teknolojilerle donatılan Custom modelleri ile Ford, ticaret hayatına değer katmaya devam ediyor. Ticaret hayatının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştirilen Transit Custom ve Tourneo Custom modellerinde sağlamlık ve dayanıklılık özelliklerinin yanısıra lüks, teknoloji ve tasarım da ön plana çıkıyor. Sürüş konforunu artıran arka havalı süspansiyona sahip versiyonu ile Türkiye’de ilk defa Comvex’te sergilenen Custom, Türkiye’de minibüs, van, kombi ve kombivan gövde tipleri ile zengin donanım seçenekleri ile sunuluyor. 
Fuarda Tourneo Custom 310 L 8+1 minibüs, Transit Custom 310 S Van, Transit Custom 310 L Kombi Van versiyonları ile müşterilerin beğenisine sunuldu.  
 
Yeni Ranger Ticari Araçlar Fuarı’nda sahneye çıktı

Tamamen yenilenerek ticari araç ürün gamının lüks pick-up modeli olarak Mayıs ayında Türkiye’de pazara sunulan Ranger modeli de Comvex’in en çok ilgi çeken modelleri arasında yerini aldı. Cesur ve modern tasarımı, ileri teknolojileri ve üstün yakıt verimliliği ile Yeni Ford Ranger yükselen pick-up segmentinde fark yaratıyor. Ford SYNC2 sistemi, 8” Renkli Dokunmatik Ekran, Geri Görüş Kamerası, Çift Ekranlı Renkli ve Fonksiyonel TFT Gösterge Paneli gibi teknolojilerinin yanı sıra, Euro NCAP’ten 5 yıldız alan tek pick-up olma unvanını da koruyan Ranger, her zamanki sağlamlık ve dayanıklılık özellikleriyle segmentinin yıldızı olmak için yeniden sahneye çıktı.
Yeni Ranger’ın geliştirilen dizel motor ailesinde XLT versiyonu ile birlikte sunulan, 160 PS gücündeki en yeni 2.2 litre TDCi motoru önceki neslin 150 PS motoruna göre daha yüksek performans sergiliyor. 4x4 Wildtrak modeli ile sunulan, dizel motor ailesinin en güçlüsü 200 PS gücündeki beş silindirli 3.2-litre TDCi motoru ile performans en üst seviyeye çıkıyor. 4x2 ve 4x4 modelleri altı ileri manuel ve otomatik şanzımanla müşterilere sunuluyor. Wildtrak modellerinde  ise 3.2 litrelik 200 PS ve 470 Nm motor ve 4x4 Otomatik Şanzıman standart olarak sunuluyor.
 
Yeni Ranger modellerinin tümünde yüksek güç ve performansın yanısıra yakıt ekonomisinde ciddi iyileştirme de sunuluyor. 160 PS güç üreten motor, 4x2 çekiş sistemi ve manuel şanzıman kombinasyonu ile birlikte sunulan XLT modelinin 100 km’deki ortalama yakıt tüketimi 6,8 litre. 4x2 çekiş sistemine sahip otomatik şanzımanlı XLT modelinin 100 km’deki yakıt tüketimi ise 7,8 litre. Ranger bu yeni motor seçenekleri ile birlikte bir önceki nesline oranla %17’lik bir yakıt verimliliği iyileştirmesine sahip.
Yeni Ranger XLT modellerinde sunduğu otomatik vites seçeneği ile 4x2 ve 4x4 segmentinde rekabette öne çıkıyor.  Otomatik şanzımana sahip XLT versiyonunda sunulan Geri görüş kamerası, Çift Ekranlı Renkli ve Fonksiyonel TFT gösterge paneli gibi teknolojiler ile 4x2 XLT AT ve 4x4 XLT AT modelleri Premium pick up segmentindeki beklentileri fazlasıyla karşılayacak seviyede.
800 mm derinliğe kadar suda ilerleme kabiliyetiyle sınıfının lideri ve yerden 230 mm yüksekliğe sahip olan Ranger en zorlu arazi koşullarıyla kolayca başa çıkabilecek şekilde tasarlandı ve geliştirildi.
 
Yeni Ford Trucks serisi ile Her Yükte Birlikte

Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, Comvex Ticari Araçlar Fuarı’nda sergilediği 2016 model inşaat, yol ve çekici serisi modelleri ile fuarda dikkatleri üzerine topladı. Geçtiğimiz ay içerisinde tüm model ailesi ile tanıtılan Yeni Ford Trucks Serisi, E6 uyumlu Yeni Ecotorq motorları ve yeni marka sloganı “Her Yükte Birlikte” ile Comvex’in en çok ilgi çeken model ailelerinden birisi oldu. Fuarda Ford Trucks standında 1848T Çekici, 4142D İnşaat Kamyonu,  1833 DC ve 3242S HR Yol Kamyonları ve İtfaiye Üstyapılı 3542P İnşaat Serisi modeli ile sahneye çıktı.
Yeni nesil Ecotorq motor ile donatılan yeni Ford Trucks Serisi 480 PS’e kadar çıkabilen gücü ve 2500 Nm’ye ulaşabilen tork değeri ile yüksek sürüş performansı sunarken, yüksek verimliliği ile de öne çıkıyor. Yakıt ekonomisinde bir önceki modele göre %8,5 iyileşme sağlayan yeni Ford Trucks modelleri, sunduğu Şerit Takip, Aktif Acil Durum Frenleme, Geliştirilmiş Ek Fren Sistemleri gibi yeni teknolojiler ile de fark yaratıyor.
 
2015 yılının en çok satılan hafif ticari araç modeli Courier

Ford Otosan mühendisliği ile geliştirilen ve tüm dünya için sadece Ford Otosan tarafından üretilen Tourneo Courier ve Transit Courier; sınıfının en düşük yakıt tüketimini, rekabetçi yükleme hacmini, en kapsamlı güvenlik ve konfor donanımlarını; Van, Kombi Van ve Kombi versiyonlarıyla sunuyor. Ford standında yer alacak Courier modelleri ise Tourneo Courier Kombi, Transit Courier Van Deluxe ve Tourneo Courier Taksi şeklinde sıralanıyor.
Tourneo Courier modeli Kombi versiyonu, Transit Courier modeli ise Van ve Kombi Van olmak üzere iki farklı karoser ile satılıyor. Courier ailesinde 1.5 litre 75 PS gücünde ve 1.6 litre 95 PS gücünde iki farklı dizel motor sunuluyor. Trend, Deluxe, Titanium ve Titanium Plus olmak üzere geniş bir donanım seviyesi mevcut. 100 km’de ortalama 3,7 lt yakıt tüketimi ile sınıfının en düşük yakıt tüketimi ve 2,6 metreküplük rekabetçi yükleme kapasitesi sunan Courier modellerinin göz alıcı tasarımı, üstün güvenlik ve konfor donanımları ile 2015 yılının en çok satılan hafif ticari araç modeli olma başarısını gösterdi.
 
Ticari hayatın efsanesi Connect

Türkiye’de ticari araç denince akla gelen ilk isim olan Connect, yenilenen yüzü ile segmentine yeni bir soluk getirdi. Üstün donanım paketleri ve düşük tüketimli-yüksek performanslı motorları ile yenilenen Tourneo Connect, sürücülere Ford’un en yeni sürüş yardım özelliklerini ve iç mekan teknolojilerini sunuyor. Connect Ford standında Dizel otomatik kombi versiyonu ile yer aldı. 

 
Otokar’ Dan Cinsiyet Eşitliğine İlk Ödül
 
Avrupa’da Tyreaware / Lastiğini Tanı Kampanyası Başlatıldı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Otokar’ Dan Cinsiyet Eşitliğine İlk Ödül
Otokar’ın Kaptanlar Kulübü ve toplu taşıma sektör dernekleri ile birlikte ...
4000. Jest Sahibini Buldu
Karsan, Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Minibüs Modeli Jest’in 4000.’Sini ...
Dünya Devi Man, Fark Yarattı
Dünyanın üretim ve mühendislik devi MAN, ileri teknolojisi, üstün nitelikli ...
 
Otokar Comvex 2016’ya 15 Aracıyla Katıldı
Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Türk otomotiv sanayisinin gövde gösterisi ...
COMVEX İstanbul Ve Logist Eurasia 2016 Fuarları Kapılarını Açtı
İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılan fuar, 24 Mayıs Salı gününe ...
Kamyonum Dergisi 134. Sayısı Sizlerle
Automechanica İstanbul 2016 Fuarı’ ndan, Yeni Ford Trucks Serisi’ ne dek, ...
 
Bridgestone’a İki Ödül Birden
Lastik sektörünün öncü markalarından Bridgestone, Reklamcılar Derneği ...
Kamyonum Dergisi 134. Sayısı Sizlerle
Automechanica İstanbul 2016 Fuarı’ ndan, Yeni Ford Trucks Serisi’ ne dek, ...
Bayrampaşa'da Zincirleme Kaza: 1 Yaralı
Bayrampaşa O-3 Karayolu'nda 3 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında ...
 
Nuray PEKCAN
BU DA GEÇER
kamyonum,applicasyon,play store,cepte
  YAZARLAR
Nizamettin KARADAĞ
BİREYSEL KAMYONCUNUN ZAFERİ
Av. Bilun ELMACIOĞLU
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU “KVKK” VE GETİRDİKLERİ
Emre ELDENER
DÖVİZ KURUNDAKİ DALGALANMALAR
Doç. Dr. Onur DİKMENLİ
BİLMİ-YORUM!
  ÇOK OKUNANLAR
  FACEBOOK'TA KAMYONUM
  ANKET
     
 
Taşımacılık sektöründe çözüme kavuşturulması gereken en büyük problem nedir?

Çalışma sürelerine ilişkin sadece şoförün sorumlu tutulması (Takograf ve cezalar)
Komisyonların yüksek tutulması
Taşıma ücretlerinin düşük olması (Ton/km uygulaması)
Emeklilik sürelerinin uzun olması
Sınır kapılarında yaşanan sorunlar
Vergi oranlarının yüksek olması

Sonuçlar
 
     
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene Ekle
 
 
Ihale
Gündem
Haberler
Teslimat
Deniz Taşımacılığı
Lojistik
English
Aku
Lastik
 
 
Ağır Vasıtalarda Yeni Modeller
Hafif Ticarilerde Yeni Modeller
Özel Tasarım Araçlar
Modifiye Kamyonlar
Treyler Galeri
Üstyapı Galeri
Otobüslerde Yeni Modeller
Kamyon Magazin
Güzeller
 
 
Yeni Araç Tanıtımları
Test Sürüşleri - Kamyon
Test Sürüşleri - Hafif Ticari
Kamyon Yarışları
Monster Truck Yarışları
Kamyon Simülatörleri
Otobüs Simülatörleri
Yeni Teknolojiler
Kamyon Magazin
 
 
şoför
sondakika
news
fahrer
lkw
haberler
kamyonum
dikkat
truck