GÜNDEMHABERLERTESLİMAT FOTO GALERİ VİDEO GALERİ YAZARLAR
Menü Arama Facebook Twitter Whatsapp İhbar Hattı
kamyonum dergisi, youtube kanal, kooperatif,
Türkmenbaşı'ndan Bakü'ye Sefer Yapan Ro-Ro Gemisi Türkmenistan'a Dönerek Karantina Altına Alınacak
Türkmenbaşı'ndan Bakü'ye Sefer Yapan Ro-Ro Gemisi Türkmenistan'a Dönerek Karantina Altına Alınacak
Eyyübiye Belediyesi Temizlik Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor
Eyyübiye Belediyesi Temizlik Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor
Plaxton Panorama Scores Largest Order To Date With 34 Double Deck Coaches For Oxford Tube

Plaxton Panorama Scores Largest Order To Date With 34 Double Deck Coaches For Oxford Tube

1 2 3 4 5 6
23 Mayıs 2016 Pazartesi - 10:56

4000. Jest Sahibini Buldu

Karsan, Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Minibüs Modeli Jest’in 4000.’Sini Comvex Fuarı’nda Sahibine Teslim Etti.

4000. Jest Sahibini Buldu


Yarım yüz yıllık geçmişiyle ve bağımsız yapısıyla Türk otomotiv sanayiinin güzide kurumlarından Karsan; toplu taşımacılık sektöründe kuralları yeniden yazdığı minibüs modeli JEST’in 4000.’sini katıldığı Comvex Fuarı’nda sahibine teslim etti. Küresel ihtiyaçlara çözüm olarak kendi markası altında geliştirdiği toplu taşımacılık ürün ailesinin ilk ve en küçük üyesi olan JEST, tam alçak taban ve rampa uygulamasıyla engelleri ortadan kaldırıyor. Tüm bu özellikleriyle belediyelerin ilk tercihi haline gelen JEST minibüsler, Mayıs 2013’ten bugüne kadar Türkiye çapında 50 ilde tercih edildi.
 
Karsan; 21 – 24 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenen 5. Comvex Ticari Araçlar, Otobüs ve Tedarik Sanayi Fuarı’nda Hall 2’de yer alan standında Bursa fabrikasında üretimini gerçekleştirdiği en yenilikçi ürünlerini sergiliyor. 21 Mayıs Cumartesi günü saat 13:00’te Karsan standında gerçekleştirilen Basın Toplantısı’nda konuşan Karsan Pazarlama Genel Müdürü Muzaffer Arpacıoğlu; ulaştığı %37’lik pazar payı ile bugün Türkiye’nin en çok tercih edilen minibüs modellerinden biri olan JEST’in 4000. aracını Pendik-Kadıköy hattında çalışan Tayfun Yazıcı’ya teslim etmekten gurur duyduklarını söyledi. Tören JEST müşterisine verilen temsili anahtarla yapılan fotoğraf çekimi ve JEST şeklindeki pasta kesiminin ardından son buldu.
 
Geçmişimizle Gururluyuz, Geleceğimizi Kutluyoruz.
Toplantıda yaptığı konuşmada 2016’nın Karsan’ın 50. kuruluş yıl dönümü olduğuna dikkat çeken Genel Müdür Arpacıoğlu; “Türkiye’de ulaşımda kentsel dönüşümü başlatan; tasarlayıp ürettiği araçlarla dünya markalarıyla rekabet eden; ticari araç üretiminde dünyanın en büyük markalarının güvenini kazanan Karsan; 50. yılında geçen gurur dolu 50 yılın yanısıra; bugününü de kutluyor ve başarı dolu bir geleceği müjdeliyor. 1.200’ün üzerinde Karsan çalışanı ve 250 kişilik Ar-Ge personelimizin emeği ve katkıları ile bugüne kadar 275 binin üzerinde araç üretimi gerçekleştirdik. Kararlılıkla geçen 50 yılın ardından ulaşımda Türkiye’nin markası olmanın gururu ile insan hayatına, teknolojiye ve çevreye “artı değer” katmaya devam ediyoruz. Hem de 1966 yılındaki o ilk heyecanımızla” dedi.
 
Arpacıoğlu; Karsan ürünlerinin, mevcut araç veya platformlardan türetilerek değil, amacına uygun olarak müşteri beklentilerine göre, uygun teknoloji, inovasyonlar ve Hexagon Studio ile yürütülen uzun soluklu Ar-Ge çalışmaları neticesinde hayata geçirildiğini de vurguladı.
 
Türkiye’de Engelsiz Erişimi Sahiplenen Marka
Karsan 5.Comvex Fuarı’nda üç farklı markaya ait 10’un üzerinde ürününü sergiliyor.
Karsan JEST’in Euro 5 motorlu, 10+4 ve 11+4 otomatik rampalı olmak üzere iki farklı modeli Karsan standında yer alıyor. Engelli vatandaşların toplu ulaşım hakkını gözeten "Engelsiz Erişim" yasa ve yönetmeliklerine uygun olarak tasarlanan JEST, etkin ve verimli bir toplu taşıma aracından beklenen tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor.
 
“Sınırsız Ulaştırma Çözümleri” vizyonu doğrultusunda herkes için eşit ulaşım şartları sunmayı hedeflediklerini belirten Arpacıoğlu; “Türkiye’de engelsiz erişimi sahiplenen bir marka olarak bu yaklaşımımızı standımıza da yansıttık. Engelli sandalye şarj üniteleri, araçlarımızın rampaları, basın toplantımız esnasında işaret dili kullanıyor olmamız; engelsiz ulaşımını bir sosyal sorumluluk olarak gördüğümüzün ve engelli bireyleri her zaman kucakladığımızın bir göstergesi” diye konuştu.
 
JEST; alçak tabanı, biniş ve iniş hızını artıran geniş ve basamaksız yolcu kapısı, rampa sistemi, ferah iç mekanı, panoramik camları ve ilave bir çok özelliği ile tüm bireylere konforlu ulaşım olanağı sağlıyor. Opsiyonel olarak sunulan araç içi kablosuz internet bağlantısıyla da iletişimdeki engelleri kaldırıyor. Bir çok çağdaş özelliği ile ideal bir toplu taşıma aracı olan JEST, yakıt ekonomisiyle de tercih ediliyor. Toplu taşımacılığın en çok tercih edilen minibüs markalarından biri haline gelen JEST, Aralık 2014 tarihinde Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri yarışmasında “İyi Tasarım Ödülü” almaya hak kazandı.
 
Sektörün Dinamiklerini Değiştiren Otobüs: ATAK
Karsan markalı toplu taşıma ailesinin 8 metrelik üyesi ATAK ise Euro 6 otomatik vitesli versiyonu ile fuarda yerini alıyor. ATAK, pazara girişinin birinci yılında tüm yerli otobüs üreticilerinin ürünlerinin bulunduğu segmentte 2015 yılında %32 gibi bir pazar payı başarısı elde etti.
 
ATAK; yüksek yolcu kapasitesi, düşük yakıt tüketimi ve modern tasarımı, yüksek manevra kabiliyeti, iyi yol tutuşu ile kullanıcılardan; alçak tabanlı yapısı, kolay erişimi, kneeling sistemi, panoramik iç tasarımı, bağımsız süspansiyonları ve sunduğu konforla da yolcular tarafından büyük beğeni topluyor. Son teknoloji donanımları içeren Karsan ATAK, rakiplerinden ayrıştığı özellikleriyle sektördeki dinamikleri kısa sürede değiştirdi.
 
Karsan’ın Yüksek Konfor Sunan Otobüsü: STAR
Karsan’ın gerçek otobüs teknolojisi ile ürettiği modeli STAR; kesintisiz bagaj bölmesi, arkadan motoru, bağımsız süspansiyon gibi özellikleriyle yolcu ve sürücüye yüksek konfor sunan bir otobüs modeli. 8 metrelik STAR, 31 kişiye kadar ulaşan yolcu taşıma kapasitesi, geniş ve konforlu koltuk aralıkları ve farklı oturum alternatifleri ile turizm, personel ve şehirler arası taşımacılıktaki ihtiyaçlara cevap veren bir otobüs. Her iki yanından erişim imkanı sağlayan 4.25 m3’lük geniş bagaj hami ile de sınıfında lider bir araç.
 
Karsan Üretimi 12m Dizel Euro 6 Citymood, Modüler Yapısı ve FPT Motoru ile Dikkat Çekiyor
İtalyan Otobüs Endüstrisi (IIA-Industria Italiana Autobus) lisansıyla Karsan fabrikalarında üretilen 12 metre dizel Euro 6 Citymood otobüsü de Karsan standında yer alıyor. Engelli erişimine uygun, şehir içi alçak tabanlı otobüs, üstün tasarım ve teknolojik unsurlara sahip.
 
12m Citymood, Karsan’ın ürettiği diğer boyutlardaki Citymood’lar ile aynı modülariteye sahip olması sebebiyle çok sayıda ortak parça ve sistem içeriyor. Böylece Citymood ailesinin çeşitli kapasitelerdeki üyelerini çalıştıran işletmeler, ortak parça kullanarak işletme maliyetlerini azaltabiliyorlar.
 
Karsan’ın Bursa fabrikasında üretilen 12m Citymood’lar; ergonomik sürüş pozisyonu, rahat, konforlu ve geniş sürücü bölmesi, sürücülere mükemmel görüş alanı ve şehir içi trafiğinde güvenli sürüş imkanı sağlıyor.
 
Otobüste kullanılan NEF 6 Fiat Powertrain Technologies (FPT) motoru ise işletmelere ekonomiklik ve bakım kolaylığı sağlıyor.
 
Karsan Üretimi Hyundai H350 Serisi, Çeşitli Üst Yapı Seçenekleriyle İlk Kez Comvex’te
Hyundai H350 Serisinin 12.8m3 hacimli Panelvan’ı, 16+1 Okul Aracı, 9+1 VIP Minibüs, Acil Yardım Ambulansı ve Kasalı Pick-Up modelleri ilk kez Comvex’le birlikte ulusal bir fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.
 
Panelvan, modüler bir yük sabitleme sistemi ile raf sistemine dönüşebilecek bir altyapıya sahipken; 16+1 okul aracı ise orjinal fabrika çıkışlı Hyundai tasarımı bir minibüs olma özelliğini taşıyor.
 
Karsan standında ayrıca Hyundai minibüsün VIP ve Acil Yardım Ambulansı gibi çeşitli üst yapı seçenekleri de yer alıyor. Standda, açık kasalı pick-up da sergileniyor.
 
Kapalı kasa pick-up aracı ile Cenaze Nakil Aracı ise dışarıda park alanında sergileniyor. Bir adet Hyundai Panelvan aracı da fuar süresince test için park alanında yer alıyor.
 
Karsan sektörde edindiği yarım yüzyıllık tecrübe ile, pazara sunduğu; geniş kapsamlı, sürdürülebilir, yenilikçi ve ekonomik ürünlerini “Geçmişimizle Gururluyuz. Geleceğimizi Kutluyoruz” temasıyla 24 Mayıs tarihine kadar TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 5. Comvex Ticari Araçlar, Otobüs ve Tedarik Sanayi Fuarı’nda sergileyecek.

 
Dünya Devi Man, Fark Yarattı
 
Otokar’ Dan Cinsiyet Eşitliğine İlk Ödül
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Dünya Devi Man, Fark Yarattı
Dünyanın üretim ve mühendislik devi MAN, ileri teknolojisi, üstün nitelikli ...
Otokar Comvex 2016’ya 15 Aracıyla Katıldı
Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Türk otomotiv sanayisinin gövde gösterisi ...
COMVEX İstanbul Ve Logist Eurasia 2016 Fuarları Kapılarını Açtı
İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılan fuar, 24 Mayıs Salı gününe ...
 
Kamyonum Dergisi 134. Sayısı Sizlerle
Automechanica İstanbul 2016 Fuarı’ ndan, Yeni Ford Trucks Serisi’ ne dek, ...
Bridgestone’a İki Ödül Birden
Lastik sektörünün öncü markalarından Bridgestone, Reklamcılar Derneği ...
Kamyonum Dergisi 134. Sayısı Sizlerle
Automechanica İstanbul 2016 Fuarı’ ndan, Yeni Ford Trucks Serisi’ ne dek, ...
 
Bayrampaşa'da Zincirleme Kaza: 1 Yaralı
Bayrampaşa O-3 Karayolu'nda 3 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında ...
Socar Turkey Enerji AŞ, Petkim Hisseleri İçin MKK'ya Başvurdu
Socar Turkey Enerji AŞ, borsada işlem görmeyen statüdeki 79,8 milyon adet ...
Kuvvetli Yağış Devam Ediyor
Batı da sıcaklık 2-4 derece arasında düşerken, iç ve doğu kesimlerde 2-4 ...
 
Nuray PEKCAN
BU DA GEÇER
kamyonum,applicasyon,play store,cepte
  YAZARLAR
Nizamettin KARADAĞ
BİREYSEL KAMYONCUNUN ZAFERİ
Av. Bilun ELMACIOĞLU
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU “KVKK” VE GETİRDİKLERİ
Emre ELDENER
DÖVİZ KURUNDAKİ DALGALANMALAR
Doç. Dr. Onur DİKMENLİ
BİLMİ-YORUM!
  ÇOK OKUNANLAR
  FACEBOOK'TA KAMYONUM
  ANKET
     
 
Taşımacılık sektöründe çözüme kavuşturulması gereken en büyük problem nedir?

Çalışma sürelerine ilişkin sadece şoförün sorumlu tutulması (Takograf ve cezalar)
Komisyonların yüksek tutulması
Taşıma ücretlerinin düşük olması (Ton/km uygulaması)
Emeklilik sürelerinin uzun olması
Sınır kapılarında yaşanan sorunlar
Vergi oranlarının yüksek olması

Sonuçlar
 
     
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene Ekle
 
 
Ihale
Gündem
Haberler
Teslimat
Deniz Taşımacılığı
Lojistik
English
Aku
Lastik
 
 
Ağır Vasıtalarda Yeni Modeller
Hafif Ticarilerde Yeni Modeller
Özel Tasarım Araçlar
Modifiye Kamyonlar
Treyler Galeri
Üstyapı Galeri
Otobüslerde Yeni Modeller
Kamyon Magazin
Güzeller
 
 
Yeni Araç Tanıtımları
Test Sürüşleri - Kamyon
Test Sürüşleri - Hafif Ticari
Kamyon Yarışları
Monster Truck Yarışları
Kamyon Simülatörleri
Otobüs Simülatörleri
Yeni Teknolojiler
Kamyon Magazin
 
 
lkw
türkiye
truck
fahrer
sondakika
Kamyon
kamyonum
kamyoncu
bus