BU DA GEÇER
Nuray PEKCAN

Önceliklerin tekrar gözden geçirildi─či; üzülmek, korkmak, k─▒zmak, k─▒skanmak, h─▒rslanmak, öfkelenmek gibi duygular─▒n nas─▒l da bugüne kadar asl─▒nda hiç de önemi olmayan nedenler yüzünden, bünyemizi zehirledi─čini anlad─▒─č─▒m─▒z günleri ya┼č─▒yoruz. Bunlara bugüne kadar izin vermi┼č olmaktan dolay─▒ pi┼čmanl─▒klar duyuyoruz.

Do─ča (ya da her ne ise!) bizi ┼čöyle bir sarst─▒, kendimize getirdi. Bir ah dedirtti.

“Ah nas─▒l da bo┼č konular için kendimi yormu┼čum, kendimi üzmü┼čüm. Ke┼čke her ┼čey eski düzenine dönse de ben o mücadeleden y─▒ld─▒─č─▒m dertleri ba┼č tac─▒ etsem, gücümle kuvvetimle mücadele etsem. Hayat─▒n ak─▒┼č─▒nda iyiyi de güzeli de zoru da kolay─▒ da kendi ak─▒┼č─▒nda ya┼časam.” der duruma geldik.

Her ┼čey kendi mecras─▒ndan sapt─▒, öncelikler de─či┼čti, tüm öncelikler tali konular haline geldi. Hatta tali bile demek belki de yanl─▒┼č olur; gündemden dü┼čtü. Tek bir konu tüm alan─▒ i┼čgal etti.

Ve bu ┼čok dalgas─▒ içinde kimi ister istemez hayat─▒, kendini sorgular oldu. Yakaland─▒─č─▒ bu virüs dalgas─▒ vas─▒tas─▒yla maneviyat─▒n önemini bir kez daha anlad─▒. Kendine bakt─▒. Kendini anlamaya çal─▒┼čt─▒. Hayat─▒n ak─▒┼č─▒ndaki yanl─▒┼člar─▒n─▒ kavrad─▒, do─črular─▒ arad─▒. Ama maalesef kimileri zaten sahip olmad─▒─č─▒ insanca duygular─▒n iyice uza─č─▒na dü┼čtü. Ya┼čad─▒klar─▒ ak─▒l tutulmas─▒ ve manevi zafiyet sonucu sebep olduklar─▒, bizlerin bir kez daha insanl─▒─č─▒m─▒zdan utanmam─▒za sebep oldu. ─░çimiz yand─▒, yüzümüz k─▒zard─▒.

Evet bir gün gelecek ve yeni bir sars─▒c─▒ dalgaya kadar, bu travma bitecek. Hayat kendi rutinine dönecek. Ama san─▒yorum ki hem toplumsal ve sosyal anlamda hem de birey olarak çok farkl─▒ dinamikler içinde bulaca─č─▒z kendimizi. Profesyonel hayat ve ekonomik düzen al─▒┼čt─▒─č─▒m─▒z format─▒n bir miktar d─▒┼č─▒na ç─▒kacak sanki. Bekleyip görece─čiz.

 Ya da yava┼č yava┼č zaten bu düzene do─čru yürümekteyiz. ┼×öyle ya da böyle sonras─▒na ┼ču an bakmadan bir an önce hayat─▒n normal seyrine dönmesini beklemekten ve dilemekten ba┼čka bir ┼čey gelmiyor elimizden maalesef. Ama bu süreçte olabildi─čince insana yak─▒┼č─▒r; kurallara tam uyum gösterip, dayan─▒┼čma içinde ya┼čayarak.

Biz i┼čimizi yapmaya devam ediyoruz, edece─čiz.

Belediyelerden ve kooperatiflerden gelen güncel haberleri bildi─činiz gibi an─▒nda sizlerle payla┼č─▒yoruz.

Mevcut durum nedeniyle ara verdi─čimiz saha çal─▒┼čmalar─▒m─▒z─▒ da süreç normale döndü─čünde ayn─▒ h─▒zla ba┼člat─▒p sürdürece─čiz.

Gelelim bu say─▒m─▒za… Tüm güncel haberlerimizle birlikte Türkiye’mizin farkl─▒ illerindeki 15 kooperatifle yapt─▒─č─▒m─▒z çal─▒┼čmalar─▒ bulacaks─▒n─▒z. Bu çal─▒┼čmalar kooperatiflerimizin ve nakliyecimizin sorunlar─▒na çare bulununcaya kadar devam edecek.

Bu say─▒m─▒zda yer alan kooperatiflerimiz;

BO─×AZLIYAN MOTORLU TA┼×IYICILAR KOOPERAT─░F─░

S─░L─░FKE NAKL─░YEC─░LER MOTORLU TA┼×IYICILAR KOOPERAT─░F

R─░ZE MOTORLU TA┼×IYICILAR KOOPERAT─░F─░

ARTV─░N MOTORLU TA┼×IYICILAR KOOPERAT─░F─░

HOPA MOTORLU TA┼×IYICILAR KOOPERAT─░F─░

DEVEL─░ KAMYONCULAR MOTORLU TA┼×IYICILAR KOOPERAT─░F─░

BEYKOZ KARAYOLU YÜK TA┼×IMA KOOPERAT─░F─░

TRABZON UMUM KAMYONCULAR VE KAMYONETÇ─░LER ODASI

SOMA NAKL─░YEC─░LER MOTORLU TA┼×ITLAR KOOPERAT─░F─░

┼×ARK─░KARAA─×AÇ MOTORLU TA┼×IYICILAR KOOPERAT─░F─░

GÜMÜ┼×GÜN VE ÇEVRES─░ MOTORLU TA┼×IYICILAR KOOPERAT─░F─░

TEK─░RDA─× LOJ─░ST─░K MOTORLU TA┼×IYICILAR KOOPERAT─░F─░

HAYRABOLU MOTORLU TA┼×IYICILAR KOOPERAT─░F─░

ÇERKEZKÖY MOTORLU TA┼×IYICILAR KOOPERAT─░F─░

OLU┼×UM DAMPERL─░ KAMYONCULAR KOOPERAT─░F─░

 

Sa─čl─▒kl─▒ günlere…

      

 

 Sayfa Adresi: http://www.kamyonum.com.tr/yazar/BU-DA-GECER/207